jetblue
SPONSORED

159 Milyon Dolarlık “Kraliyet Sarayı”; La Palais Royal

Lüksün sınırı nedir sizce ? Belki de aşağıdaki yazıyı okuduktan sonra, sorunun cevabı konusundaki fikirleriniz değişecek !

2014 yılında inşaatının son aşaması devam ederken 139 Milyon Dolar’dan satışa çıkartılan fakat hiçbir alıcı çıkmayınca inşaatı tamamlanıncaya kadar piyasadan çekilen 5.600 m2’lik muazzam saray yavrusu “La Palais Royal” (Kraliyet Sarayı),  şu an ki 159 Milyon Dolarlık fiyatıyla Beverly Hills’te 149 Milyon’luk etiketiyle satışta olan “Palazzo di Amore”u geride bırakarak Amerika’nın en pahalı evi ünvanını elde etmeyi başardı.

Miami’nin 40 mil kuzeyinde Hillsboro Beach’de bulunan bu eşsiz malikane, Fransızların dünyaca meşhur Versailles Sarayı’ndan esinlenilerek inşa edilmiştir.

m10.jpg

Okyanusa nazır, yaklaşık 18.000 m2’lik bir alan üzerine, 100 Milyon Dolar gibi müthiş bir miktara inşa edilen bu muazzam yapı, zemininde kullanılan beyaz mermerlerin tamamının özel olarak Güney Afrika’dan getirtilmesinin yanı sıra içinde yer alan buz paten ve go-cart pistleri, bowling salonu ve gece kulübü ile de yeni sahiplerine alternatifi bol bir ev yaşantısı sunuyor.

Arazinin arka tarafında bulunan ve 60 metre boya kadar teknelerin yanaşabileceği devasa iskelesi, dekorasyonunda kullanılan 7 Milyon Dolar değerindeki 22 ayar altın varak işlemeleri, ana girişte yer alan ve 2 Milyon Dolara mal olan mermer merdivenleri, 18 kişilik IMAX sinema salonu, 400 m2’lik havuzu, 6 metrelik şelalesi, 30 araçlık kapalı otoparkı ve de misafirlere ayrılmış özel ek binası ile lüksün sınırlarını zorlayan bu 11 yatak odalı ve 17 banyolu malikâne en pahalı ev unvanını uzun süre elinde tutacağa benziyor.

Bu arada bu eşsiz mülkü satın almayı düşünenlere unutmadan hatırlatalım, senelik emlak vergisi 2 Milyon Dolar civarında.

m12m13m14m15