jetblue
SPONSORED

Basketbolun En Ateşli Takımı; “Miami Heat”

Miami Heat, Miami’nin 1988’de kurulan profesyonel basketbol takımıdır.

NBA’de Doğu Konferansı‘nın Güneydoğu Grubu’nda mücadele eden Miami Heat, iç saha maçlarını Downtown Miami’de bulunan American Airlines Arena’da oynamaktadır.

Takım sahibi Carnival Cruise Lines Şirketi’nin patronu Micky Arison, Genel Menajeri bir zamanların efsanevi basketbolcusu Pat Riley, koçu ise Erik Spoelstra’dır.

Takımın maskotu olan Burnie özellikle çocuk taraftarlardan çok sevilmek olsa da herkesin gözdesi doğal olarak takımın birbirinden güzel amigo kızları.

Şehrin haklı gururu olan Miami Heat’in ilki 2006, daha sonra 2012 ve 2013 yıllarında olmak üzere toplam 3 NBA ve bunu yanı sıra 4 konferans ve 11 grup şampiyonluğu bulunmaktadır.

2012-2013 NBA sezonunda aldığı üst üste 27 galibiyet ile Los Angeles Lakers’ın sahip olduğu 33 galibiyetlik rekorun ardından lig tarihinin üst üste en çok maç kazanan 2. takımı olma  unvanını da ellerinde bulunduran Miami Heat, Forbes’un 2013 yılında yaptığı bir araştırmaya göre 625 Milyon Dolarlık toplam değeri ile NBA’in şu anki en değerli 6. Kulübüdür.

Shaquille O’Neal, Dwayne Wade, LeBron James, Chris Bosh gibi efsanevi NBA yıldızlarının da forma giydiği ve bazılarının hala giymekte olduğu Miami Heat, son yıllarda elde ettiği başarılarla adından çokça  söz ettirerek dünya çapındaki taraftar sayısını bir hayli arttırmıştır.  

__heat__4

Türkiye’de de çokça taraftarı hatta bir Fan Kulübü bile bulunan Miami Heat’i izleme imkanı elde ederseniz kesinlikle kaçırmayın.

Hemen hemen hepsi görsel bir şölen olan NBA maçları içinde en “Ateşlisi” hiç şüphesiz ki Miami Heat’in maçları. Ayrıca maçı izlemeye gelen dünya çapında ünlü bir çok yıldız ile karşılaşma fırsatı da cabası.  “Miami Ateşi” sizi çağırıyor…

LetsMiami.Com