balharbourshops
SPONSORED

Adiós Amigos… Karşınızda Little Havana!

Adından da kolayca anlaşılacağı üzere; hispanik göçmenlerin anavatan özlemlerini dindirebilecek kadar kendine özgü ve Latin yaşam tarzına uygun olarak da her daim kıpır kıpır ve de canlı bir yer olan “Little Havana” sizleri Miami’nin ortasında kelimenin tam anlamıyla gerçek bir Küba rüyası yaşamaya davet ediyor.

havana1.jpg

Miami’de yaşayan Kübalıların sosyal, kültürel ve politik merkezi olan Little Havana, her köşesinde sizi bekleyen hoş sürprizlerinin yanı sıra başta “Calle Ocho” olmak üzere festivalleri ile de dillere destan.

havana14.jpg

Daha çok bir karnaval havasında geçen ve ünü çoktan ülke sınırlarını aşan Calle Ocho Festivali yalnızca Kübalılar değil artık tüm Latin Amerikalılar tarafından benimsenmiş ve Miami’nin en önemli festivallerinden biri haline gelmiş.  Bu ünlü festivale katılanlar arasında Celia Cruz, Gloria Estefan ve Willy Chirino gibi dünyaca ünlü sanatçıları saymak mümkün.

Kendinizi Miami’de değilmiş gibi hissettirecek kadar farklı ve geneli Küba esintili restoranları, kafeleri ve de çılgın gece hayatıyla Little Havana, ziyaretçileri için her zaman ilginç ve çekici ama yine de arka sokaklar yerine ana caddelerde (özellikle 8th Street civarında) şansınızı denemenizi tavsiye ederiz.

havana9.jpg

Domuz eti ağırlıklı Küba mutfağı bana göre değil diyorsanız, sertlikte Türk Kahvesini aratmayacak “Küba Kahvesini” ya da ünlü yazar Ernest Hemingway’in meşhur ettiği hafif alkollü “Mojito” kokteylini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca puro severler için de tam bir cennet olan “Little Havana Cigar Factory” gitmişken görülmesi gereken yerlerden. Efsane Küba puroları burada genç kızların bacaklarında değil ama usta ellerde sarılıyor.

havana12.jpg

Açık hava kafelerinde sempatik kahkahalarla birbirlerini kızdırarak domino (Kübalılar için bir nevi milli spor sayılan) oynayan yaşlılar ise semtin tam anlamıyla en fotojenik sembolleri.

havana13.jpg

Bu arada bölgede ana dilin İspanyolca olduğunu hatırlatır, birilerine İngilizce bir şeyler sorduğunuzda anlamamalarını makul karşılamanızı dileriz.

Ya da en iyisi azda olsa İspanyolca öğrenin. İşe yarıyor.

Adiós Amigos…

LetsMiami.Com