Verizone
SPONSORED

Amerika’nın En Büyük Hayvanat Bahçesinden Biri

Zoo Miami

Açıldığı 1948 yılından 1980 yılına kadar Key Biscayne adasında bulunan, Crandon Park içinde hizmet veren “Zoo Miami”, bu tarihten itibaren de Kendall yakınlarındaki devasa park alanı içinde faaliyetine devam ediyor.

Toplam 435 hektarlık bir arazide 3.000’in üzerinde hayvan barındıran bu keyifli hayvanat bahçesi, ziyaretçilerini bekleyen 5 kilometrelik toplam yürüyüş alanı ile ancak sabah erkenden gidildiğinde bitirilebilecek kadar büyük ama bir o kadar da keyifli.

Eğer küçük çocukla gidecekseniz ailece binilebilecek kadar büyük olan dört tekerli bisikletlerden kiralamak en akıllıcası. Bizden hatırlatması. Asya, Afrika, Amazonlar ve Avusturalya şeklinde sınıflanmış 4 temel ve bunların içinde yer alan 100’e yakın yan sergiden oluşan Zoo Miami, efsanevi Bengal Kaplanı, bakmaya doyamayacağınız onlarca flamingosu, herkesin ilgi odağı heybetli aslanları ve kaplanları, sevimli zürafaları ve zebraları, çocukların sevilisi gorilleri ve afacan maymunları, devasa filleri, çeşitli cinslerde onlarca yılanı ve daha yüzlerce farklı hayvanı ile ziyaretçilerine vahşi hayat konusunda eşsiz bir deneyimin kapılarını açıyor.

Özellikle çocuklara yönelik çeşitli eğitim kampları ile doğal hayat konusunda “sevdirerek öğretme” gibi bir misyonu başarı ile yerine getiren bu güzel hayvanat bahçesi, eğitimi, sıkıcı kalıpların dışında eğlenceli hale getirerek (elle zürafa veya papağan besleme, deve gezintisi vb.) özellikle okul gruplarının çokça rağbet ettiği bir yer. Toplu piknik, doğum günü, düğün, nişan, tanıtım ve benzeri çeşitli kutlama ve partiler konusunda da oldukça favori olan Zoo Miami, özel günler için alternatif mekan arayanlar adına hem çok ideal hem de oldukça farklı.

Amerika’nın en büyük hayvanat bahçelerinden bir olan Zoo Miami, ailece tüm gün keyifle yapılabilecek güzel ve bir o kadar da eğitici bir aktivite. Bizce mutlaka değerlendirin…

zoo

Açık Olduğu Saatler:

Hafta içi,  10:00-17:00 arası açıktır. 15:30’a kadar bilet gişesinden biletinizi almanız gerekiyor. Hafta sonları ve tatillerde, 09:30-17:30 arası hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Haftasonları bilet gişesi 16:00’a kadar açıktır.

Bilet Fiyatları:

$19:95 – 13 yaş ve üzeri için yetişkin başına fiyat

$ 15,95 -3 ila 12 yaşındaki çocuk için fiyat

İki yıla kadar çocuklar ücretsiz parkı ziyaret edebiliyor.

65 yaş üstü konuklar, fotoğraflı bir kimlik kartı ya da pasaport ile %25 indirim alabiliyorlar. Yerel vergiyi de unutmamak lazım o da % 7’dir.

10 kişi veya daha fazla gruplar %10 indirim hakkına sahip oluyor.

Zoo_Miami__

LetsMiami.Com