balharbourshops
SPONSORED

Aslanlarla Burun Buruna, “Lion Country Safari”

Aslanların, gergedanların, zürafaların ve daha nice yabani hayvanın arasından arabanızla geçerek, gerçek bir safari tecrübesi yaşamak istiyorsanız işte tam size göre bir yer; Lion Country Safari.

lion11.jpg

Miami’nin 100 kilometre kadar kuzeyinde, West Palm Beach yakınlarındaki bu sıra dışı hayvanat bahçesi ailece yapılacak etkinlikler listesinde baş köşeye layık.

Florida’nın tek arabayla girilebilen (drive-through) safari parkı “Lion Country Safari”, barındırdığı binden fazla hayvan, aqua park, mini golf, çeşitli yeme-içme ve alışveriş imkanları ile misafirlerine hayatlarının en unutulmaz deneyimlerinden birini sunmaya hazır.

lion1.jpg

Arabanız yoksa üzülmeyin çünkü bu eşsiz parkı yürüyerek yada özel turlar eşliğinde de keşfetmeniz mümkün. Arabalı ziyaretçilerin özel ayrılmış bölümlerde yavaş ve dikkatli seyahat etmeleri ve asla kapılarını açmamaları zorunludur.

Sürücülere yapılan tüm uyarılara rağmen, özellikle aslan kafesinde duraklama ve kapı açma vakaları artınca 2005 yılından itibaren bu bölümde araçlar ile aslanlar arasına özel bir çit yerleştirilmiştir.

lion10.jpg

Unutmadan, park içinde en keyifli bölümlerden biri olan zürafa besleme alanına mutlaka uğrayıp, bu sevimli hayvanları ellerinizle besleme zevkini yaşamanızı özellikle tavsiye ederiz.

Bu arada parkın en fotojenik ve de zarif hayvanları flamingolara da mutlaka zaman ayırın.

lion8.jpg

Hayvanların daracık kafesler arkasında olmadığı ve kendi alanlarında (tabi ki yine de çitler var ama alanları oldukça geniş) özgürce gezinebildikleri bu biraz daha “medeni” ve de oldukça farklı hayvanat bahçesine uğramamak büyük kayıp. Mutlaka görülmeli…

 

LetsMiami.Com