SPONSORED

Bilin Bakalım Denizden Ne Çıktı?

3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizde, balık ve deniz ürünleri çeşitliliği konusunda ne kadar şanslı olduğumuzu söylemeye gerek var mı bilinmez ama Boğaz’da balık keyfi yapmanın artık neredeyse lüks sayıldığı ve hepsi aynı fabrikadan çıkmışçasına üretilen tekdüze deniz ürünleri ve mezelerden herkese gına geldiği düşüldüğünde aslında sevinmeli mi yoksa üzülmeli mi bilemiyor insan.

Yine de Miami’ye geldiğinizde canınız balık veya özellikle bizim balık lokantalarımızda pek de örneğine rastlayamadığımız zengin ve farklı deniz ürünleri çekerse diye şehrin en iyi 10 Balık Lokantasını sıraladık sizler için.

Bizde balık lokantası denince akla gelen ilk şey manzara olduğundan mıdır yoksa bir çoğumuzun Boğaz’ın o eşsiz ışıltısına alışkınlığımızdan mıdır bilmez ama Miami, az sayıdaki manzaralı restoranı ile bu konuda birazcık da olsa hayal kırıklığı yaratıyor insanda.

Her şeye rağmen dev karidesler, canlı canlı ıstakozlar, kocaman ahtapotlar, çeşit çeşit deniz kabuklusu ve farklı cinste birçok taze balık düşünüldüğünde size tavsiyemiz içlerinden birini mutlaka denemeniz.

Sıralamayı sizin zevkinize bırakıyoruz ama lezzet konusunda hiçbirinde pişman olmayacağınıza eminiz…

Şimdiden afiyet olsun…

Rusty Pelican

Area 31

Estiatorio Milos by Costas Spiliadis

Izzy’s Fish & Oyster

Garcia’s Seafood Grille & Fish Market

Joe’s Stone Crab

Lure Fish Bar

The River Seafood Oyster Bar

Mignonette

Casablanca Seafood Bar & Grill