Dominos 2
SPONSORED

Bu Treni Kaçırmayın!

Sizde bir çoğumuz gibi trenleri sevenlerdenseniz bu müze işte tam size göre.

Çağımızın ultra modern hızlı mı hızlı seyahat araçları içinde insanda yine de en güzel duyguları uyandıran taşıt tren olsa gerek.

Özellikle de tarihi lokomotifler o bol dumanlı ve de ihtişamlı gövdeleriyle her zaman ilgi ve hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

İşte tam da bu fikirden hareketle 1956 yılında kurulan “Gold Coast Demiryolu Müzesi”, Florida eyaletinde bulunan üç resmi tren müzesinden biri.

letsmiami_rail6.jpg

8 Dolar gibi uygun bir ücretle gezebileceğiniz kar amacı gütmeyen bu kurum, demiryolu tarihçesini günümüze taşımak ve yeni nesilleri hem bilgilendirmek hem de trenleri sevdirmek gibi önemli bir misyonla kurulmuş.

Sergilediği 40’dan fazla tarihi tren ve bir çok ilginç görsel materyali ile Gold Coast Müzesi, özellikle çocukların ilgisini çekme konusunda oldukça başarılı.

Unutmadan hatırlatalım, yalnızca hafta sonları kişi başı 12 Dolar karşılığında bu güzel trenlerle 25 dakikalık unutulmaz bir seyahat yapmak mümkün.

Ayrıca nostaljik atmosferi ile fotoğraflarda harika bir arka plan oluşturan bu başarılı müze, düğün, nişan ve moda katalog çekimi gibi bir çok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapmakta.

Ünlülerin de çocukları ile gelerek, birkaç saatliğine de olsa demiryolu nostaljisi yaşadıkları bu farklı müze, Miami seyahatinizde uğramanızı tavsiye edeceğimiz yerlerden biri.

Bu treni kaçırmayın…

Kourtney and Scott take Mason to Gold Coast Railroad Museum