SPONSORED

Ekim’de Miami Kıpır Kıpır!

Miami’nin en güzel aylarından bir olan Ekim’in gelmesiyle şehirdeki canlılık ve kıpırtı da etkinlik sayısına bağlı olarak artmaya başlar.

mainphoto1

Her biri çok renkli ve de eğlenceli bu etkinliklerden özellikle Miami Broward One Karnavalı görsel olarak hem çok farklı hem de çok renkli. “Denizden ne çıksa yerim” diyenlerin kaçırmaması gerek ise South Beach Deniz Ürünleri Festivali.

Uçurtma festivali ise tam çocuklara göre. Rengarenk yüzlerce uçurtma gökyüzünde dans ederken bir yandan piknik yapabilir bir yandan da muhteşem okyanus manzarasının keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Bir çoğu ailece de yapılabilecek bu birbirinden güzel  aktiviteler içinden birini ya da birkaçını seçip katılın.

Mutlaka keyif alacaksınız. 

Fairchild Kuş Festivali (29 Eylül – 2 Ekim)

Coral Gables’da yer alan “Fairchild Tropical Botanic Garden”da geleneksel olarak her sene gerçekleştirilen festivale giriş ücreti; kişi başı 25$.

İtalyan Filmleri Festivali (6 – 11 Ekim)

South Beach’de yer alan “The Regal” sinema salonunda gerçekleştirilecek etkinlik çerçevesinde İtalyan Sineması’nın en iyi kısa film ve belgeselleri  sinemaseverlerle buluşuyor. Biletler kişi başı 12$’dan başlayan fiyatlarla.

Burger King Plaj Koşusu (8 Ekim)

8 Ekim sabahı “Lummus Park”dan başlayacak olan 5.000 ve 10.000 metre yarışları için katılım ücreti; kişi başı 30$.

The Falls Sanat Festivali (8 – 9 Ekim)

100’ün üstünde sanatçıya ait eserlerin sergileneceği festival Miami’nin gözde alışveriş merkezi “The Falls”da gerçekleştiriliyor ve katılım ücretsiz.

Maimi Broward One Karnavalı (9 Ekim)

“Miami-Dade County Fairgrounds” alanında düzenlenecek karnavalın ana teması, tarihi ve gelenekleriyle Karayipler. Biletler 10$’dan başlayan fiyatlarla.

Deering Estate Şarap Hasat Kutlaması (15 Ekim)

Deering Estate Vakfı yararına düzenlenen gecede katılımcılar ünlü şeflerin hazırladığı yemekler ve kaliteli şaraplarla ağırlanacak. Katılım ücreti kişi başı 175$.

South Beach Deniz Ürünleri Festivali (20 – 22 Ekim)

Coca-Cola sponsorluğunda “Lummus Park”da gerçekleitirlecek etkinlik deniz ürünleri sevenler için ideal. Biletler (etkinliğe göre değişmekle birlikte) kişi başı 35$’dan itibaren.

Uçurtma Festivali (23 Ekim)

“Haulover Park”da yapılacak olan bu rengarenk etkinlik çocuklu aileler için ideal ve katılım da ücretsiz.

Ironman Miami (23 Ekim)

Katılımcıları bisiklet yarışı, koşu ve yüzme gibi zorlu etapların beklediği bu dünyaca ünlü etkinliğe katılım ücreti 335$.