Dominos
SPONSORED

En Lezzetli Festival, South Beach Wine & Food Festival

Food Network ve Cooking Channel işbirliği ile 22-26 Şubat 2017 tarihleri arasında 16.’sı düzenlenecek olan Food Network & Cooking Channel South Beach Wine & Food Festival, her yıl gördüğü büyük ilgi ve dünya çapında bir çok saygın şef ve tanınmış gurmenin de katılımıyla dünyanın önde gelen yeme-içme festivallerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor.

wine&food.jpg

80’in üzerinde harika etkinliğin yer aldığı ve 5 gün süren bu keyifli festivalin satırbaşlarından örnekler vermek gerekir ise; yemek ve şarap tadımları, gurme yemek seansları, aşçılık ve mutfak sanatları gösterileri, Food Network ödül töreni ve Emeril Lagasse, Anthony Bourdain, Racheal Ray, Martha Stewart, Guy Fieri ve Giada de Laurentiis gibi ünlü şef ve TV yıldızlarının katıldığı seminerler.

1997 yılında Florida International University bünyesinde 1 günlük bir etkinlik olarak başlayan bu ünlü festival, 2002 yılında Lee Brain Schrager’in büyük katkıları ile South Beach’e taşınarak uluslararası bir kimliğe kavuşmak adına önemli bir yol kat etmiştir.

Katılımcı ve ziyaretçi sayısını her geçen yıl arttıran festival, 2007 yılından itibaren Food Network sponsorluğu sayesinde ününe ün katarak dünyaca bilinir olmuştur.

2002 yılında sadece 7.000 kişi tarafından ziyaret edilmiş olsa da şu anda 60.000’in üzerinde ziyaretçi sayısı ile (katılımın ücretli olduğunu hatırlatalım) ülkenin en önemli ve de en renkli yeme-içme festivallerinden biridir.

Eşsiz bir gurme deneyim adına muhteşem fırsatlar sunan South Beach Wine & Food Festival, gece ve gündüz devam eden birbirinden keyifli etkinlikleriyle Miami’nin de doğal olarak en önemli festivallerinden biri belki de birincisi.

Ekim 2016’da satışa çıkacak olan biletlerin büyük bir kısmının kısa sürede tükeneceği ilgilenenlere şimdiden hatırlatırız.

Bu leziz ve bir o kadar canlı festivalde her zevke göre bir tat bulmak mümkün.

Mutlaka uğrayın.