SPONSORED

Hava Nasıl Oralarda?

Her mevsimi ayrı güzeldir Miami’nin aslında ama yine de düşük ve yüksek sezonları da yok değil. Özellikle Temmuz-Ağustos aylarında yoğun tropikal yağmurlara maruz kalan bu güzel şehrin en popüler olduğu zaman dilimi doğal olarak Aralık – Mayıs arasındaki dönemdir.

sun2.jpg

Günde 1-1,5 saat kadar bardaklardan boşanırcasına yağmur yağdığı ve hemen sonrasında oluşan boğucu nem düşünüldüğünde neden bu ayların “Islak Sezon (Wet Season)” diye adlandırıldığını anlamak hiç de zor değil.

Miami’nin en yoğun olduğu dönem ise Mart-Nisan aylarıdır ki zaten bir çok festival de bu iki ayda içinde gerçekleştirilmektedir.

x.jpg

Hem ülkemizin hem de Amerika’nın kuzey eyaletlerinin kara kış ile boğuştuğu aylarda Miami’de denize girip keyifle güneşlenmek hiç de fena bir fikir değil diyenlere otel ve uçak fiyatlarının da aynı oranda yüksek olduğunu bilmem hatırlatmaya gerek var mı?

Ne zaman gitmek lazım diye kara kara düşünenlere az da olsa fikir vermek  adına Miami’nin yıllık  meteoroloji istatistiklerini derledik.

Hangi ayda giderseniz gidin, Miami size kesinlikle unutulmaz bir tatil vaat ediyor olacaktır.  Ama karar yine de tabi ki sizin…

 

Miami_Hava.jpg