Dominos
SPONSORED

İhtişamlı Bir Müze: “Vizcaya”

Mimarisi, bahçeleri, ve içerdiği sanat ruhu açısından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan “Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri” Miami’nin en büyük hazinelerinden biri olup, Coconut Grove bölgesinde Biscayne körfezi kıyılarındadır.

Kısaca tarihçesini özetlemek gerekirse, bu eşsiz mülk sanayici James Deering’in yüzyılın başlarında sadece kış aylarında kullandığı evidir. 1916 yılında inşa edilen konak tarzı bina, merkezi bir avlu etrafında bulunan 34 odadan oluşmaktadır.

28 dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiş olan Rönesans tarzı bu villa 15. Yüzyıldan 19. Yüzyıla kadar olan döneme ait dünyanın değişik yerlerinden getirtilen değerli ve nadide mobilyalar ve sanat eserleri ile dekore edilmiştir.

Orijinal tasarımlara sadık kalması amacıyla, bir çoğu Avrupa’dan getirilen 1.100’den fazla işçi ve ustabaşı Vizcaya projesinin layıkıyla tamamlanmasında önemli bir yere sahiptir.

Geniş ve huzurlu bahçelerinde İtalyan ve Fransız tarzı bir çok çeşme, havuz ve heykel bulunmaktadır. Bahçelerin orijinal planı Ana Bina’dan geniş Lagüne kadar uzanan teraslar şeklindedir.

Bu mükemmel bahçelerde binlerce orkide çiçeği, koruma altına alınmış birçok yerel bitki ve ulusal değere sahip yaşta pek çok ağaçlar konukları büyük bir zarafet ve içtenlikle selamlamaktadır.

Bu arada, Vizcaya kelimesi Bask dilinde “yükseltilmiş yer” olarak kullanılıyormuş, anlamını merak edenlere duyurulur.

v9

Miami’nin bu eşsiz mülkü, Kraliçe Elizabeth’in 1991’deki Amerika gezisi veya 1987 yılında Papa 2. John Paul’un dönemin Amerika Başkanı Reagan ile yaptığı görüşme gibi pek çok tarihi toplantıya ev sahipliği yapmış ve dünya liderlerini ağırlamıştır.

Görmeye değer bir yer olduğunu altını çiziyoruz.

LetsMiami.Com