SPONSORED

İlhamını Doğadan Alan Otel; “1 Hotel South Beach”

Barry Sternlicht.jpg
Barry Sternlicht

1 HOTELS CEO’SU VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI; BARRY STERNLICHT “DOĞANIN TÜM GÜZELLİKLERİNİ OLABİLDİĞİNCE KORUMAK VE GENEL DEKORASYONA UYGUN BİR KONSPETLE OTELİN HER ALANINDA HAYATA GEÇİRMEK FİKRİNDEN YOLA ÇIKTIK. ÇÜNKÜ DÜNYA 1 TANE” DİYE AÇIKLIYOR BAŞLANGIÇ NOKTALARINI VE İLAVE EDİYOR; “ 1 HOTEL, HERHANGİ BİR OTELDEN ÇOK DAHA FAZLASI, O, DEĞİŞİMİN TA KENDİSİ. O ASLINDA TAM BİR DEĞİŞİM FELSEFESİ”.

Mart 2015’te hizmete giren bu gerçek anlamda “Çevre Dostu” otel, eski Gansevoort otelin 230 Milyon Dolar’a satın alınması ve 500 Milyon Dolar’ın üzerinde bir yatırım yapılmasıyla şu an Miami’nin en gözde yeni otellerinden biri.

426 odası ve fiyatı 3.3 Milyon Dolardan başlayan 155 adet 2+1’den 4+1’e kadar değişik boyutlardaki rezidans dairesi ile 1 Hotel South Beach, gerek otel misafirlerine gerekse de rezidans sahiplerine “insan ve doğa” konseptinin en üst düzeyde vurgulandığı yeni nesil bir hayat tarzı sunuyor.

Sezona göre değişiklik arz etse de; 699 Dolar’dan başlayan oda fiyatları ile Miami’nin pahalı otelleri arasında yer alan 1 Hotel, biri otelin çatısında olmak üzere (ki bize göre Miami’nin en iyi havuzu) 4 adet havuzu, New Yorklu ünlü şef Tom Colicchio yönetiminde 4 farklı restoranı, her biri diğerinden güzel 3 ayrı barı, egzotik Spa’sı, 180 metre okyanus cepheli Plajı ile misafirlerine çok özel bir Miami tatili fırsatı sunuyor.

Odalarında ahşap ağırlıklı dekorasyon ve pastel renklerin tercih edildiği ve de yatakların tümünde %100 organik pamuklu çarşaf kullanılan bu çevre dostu otel, tüm odalara ve lobiye serpiştirilen ve her biri sanat eseri kıvamındaki canlı bitki aranjmanların ile de oldukça ilgi çekici.

Özellikle lobinin girişindeki duvara canlı çimlerle dikey olarak yapılmış devasa tablo misafirlerin en çok rağbet ettiği ve önünde fotoğraf çektirmek için neredeyse kuyruk beklediği bir yer haline gelmiş bile.

Otel ayrıca maksimum 5 kilometre çapında bir alana Tesla model araçlarla ücretsiz servis hizmeti veriyor. Gerçi bir çoğuna yürüyerek kolaylıkla gidebileceğiniz South Beach’in en hareketli yerlerine ulaşımınız bile bedava.

Açık havada eğlenmeyi sevenlere ise hafta sonu mutlaka otelin tepesinde bulunan ve enfes okyanus manzaralı Roofbar’ı özellikle tavsiye ediyoruz.

Otelin sahibi olan 1 Hotels grubu bünyesinde bulunan ve şu aralar Miami’nin en gözde mekânlarından olan STK hem enfes steakleri hem de harika müzikleriyle akşam yemeklerine şimdiden yeni bir soluk getirmiş bile.

Lobi katında bulunan ve tamamen organik ürünler ve kahveler satan Nativ Made, otelin genel havasına uyumlu dekorasyonu ile oldukça başarılı.  El yapımı organik dondurmalarını mutlaka deneyin.

letsmiami_x22.jpg

Lüks ama bir o kadar da rahat tarzı ve kaliteli servisiyle çabucak gönlünüzü fethedecek olan bu güzel otelde kalmasınız bile en azından bir şeyler yiyip içmek için bile mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Beğeneceğinize eminiz.