balharbourshops
SPONSORED

İşte Karşınızda Tropikal Bir Cennet Bahçesi; Fairchild Tropical Botanic Garden

İsmini ünlü botanik bilimci ve bitki kaşifi David Fairchild’dan (1869-1954) alan 34 hektarlık bir arazi üzerinde bulunan bu muhteşem botanik parkın asıl kurucusu ise aynı zamanda avukat ve işadamı olan bitki meraklısı Robert H. Montgomery’dir. 

Kapılarını ilk kez 1938 yılında açan Fairchild Tropical Botanic Garden, 45.000 üyesi ve 1.200 gönüllüsü ile Amerika’nın en bilinen botanik parklarından biridir.

Bu eşsiz park, tropikal bitkileri keşfetmek, koruma altına almak ve de bunları topluma tanıtmak gibi çok önemli amaçlar için kurulmuş başarılı bir kurum aslında.

Tropikal yaşam konusunda 20’ye yakın ülkede çalışmaları olan bu özel park, dünyanın en geniş palmiye ağacı koleksiyonuna da sahip bulunmakta.

Amerika Parklar Birliği’nin bir üyesi olan Fairchild, her yıl 100.000’in üzerinde öğrenciyi tropikal bitkiler konusunda eğitmekte ve sürekli düzenlenen seminerler ile de hem yetişkinlere hem de konunun profesyonellerine en yeni ve doğru akademik bilgiler sunmaktadır.

Hemen hemen her hafta bir başkası yapılan etkinlikler konusunda da oldukça iddialı olan park, gencinden yaşlısına herkesi kendine çekmeyi bir şekilde başarıyor.

İşte bu etkinliklerin en popüler olanlarından birkaç tanesi;

  • Uluslararası Orkide Festivali
  • Kuş Festivali
  • Uluslararası Mango Festivali
  • Çikolata Festivali
  • Sanat Festivali
  • Sevgililer Günü Konseri
  • Splender in the Garden Moda Günü
  • Geleneksel Gala Yemeği

Zaman zaman ünlü heykeltıraşların eserlerinin parkın değişik köşelerinde sergilenmesiyle de çoktan sanatseverlerin en favori açık hava sanat galerilerinden biri olmuş bile Fairchild.

Etkinlik demişken düğün ve benzeri özel davetler için de çokça tercih edilen bu büyüleyici park, sizi birkaç saatliğine de olsa bambaşka diyarlara  götürecek kadar güzel ve bir o kadarda huzur verici bir yer.

Fairchild Tropical Botanic Garden’a bir gününüzü ayırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Gördüğünüzde bize hak vereceksiniz…