jetblue
SPONSORED

Kaçan Balık Büyük Olur!

Açık Deniz Balıkçılığı (Deep Sea Fishing) aslında tüm dünya  genelinde çok popüler bir hobi ama yapılabileceği yerlerin azlığı sebebiyle de doğal olarak en gözde yerler; Miami ve de Florida Keys.

Bu işte uzmanlaşmış bir çok firma, özel olarak üretilmiş ve de oldukça lüks balıkçı tekneleri (böyle dediğimize bakmayın çoğu lüks yat kıvamında) ile her gün onlarca meraklıyı Miami ve çevresinde dev okyanus balıklarıyla buluşturuyor.

Sizi baştan uyaralım, bu av bizim bildiğimiz hamsi, istavrit ve çinakop gibi balıkların yakalandığı balık avlarına hiç benzemiyor. Çünkü bu avlarda özellikle kılıçbalığı veya çekiç kafalı köpekbalığı gibi devasa balıkları avlama imkanınız da bu işin adrenalini kadar yüksek.

Diğer meraklılar ile birlikte aynı tekneyi paylaşarak kişi başı 140-150 Dolar gibi bir ücrete bu macerayı yaşamanız mümkün iken, eğer tekne sadece bana özel olsun derseniz ödemeniz gereken miktar günlük 1.500-2.000 Dolar civarında.

Tecrübeli bir kaptan, profesyonel yardımcılar ve işinin ehli garsonlardan oluşan bir ekiple birlikte çıkacağınız bu eşsiz seyahat, ailenizle birlikte de yaşayabileceğiniz unutulmaz bir deneyim aslında. Balık tutmayı sevmeseler bile açık denizde bir teknede olma fikri bile özellikle çocukları mutlu etmek için yeterli bir sebep.

Özenle hazırlanmış ve deniz ürünleri ağırlıklı yemeğinizi yiyip, içkinizi yudumlarken bir yandan hem büyüleyici okyanus manzarasının tadını çıkartıp hem de balık avlama keyfini süreceğiniz bu aktivite, “Ölmeden Yapılması Gereken 100 Şey” listenize ekleyebileceğiniz kadar sıra dışı ve bir o kadar da her yerde bulunmayacak türden.

Bu sefer kaçan balık büyük olmasın diyorsanız, yerinizi hemen ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Şimdiden RASTGELE…

deepsea22.jpg

LetsMiami.Com