SPONSORED

Kaliteli Eğitimin Miami’deki Adresi

1925 yılında kurulan Miami’nin bu en popüler özel araştırma üniversitesi UNIVERSITY OF MIAMI, dünyanın hemen hemen her yerinden gelen toplam 16.000 öğrencisine yıllardır bir çok dalda kaliteli ve  de dünyaca saygın bir eğitim vermeye devam ediyor.

Toplam 4.800 üniversite arasında yapılan değerlendirmeye göre 2016 yılı ülkenin en iyi üniversiteleri listesinde 51. sırada bulunan University of Miami, araştırmalar için ayrılan 309 Milyon Dolarlık dev bütçesi ile de adeta dudak uçuklatıyor.

Başta 1.000 dönümlük devasa arazisi ile Coral Gables ana kampüsü olmak üzere toplam 4 adet kampüsü bulunan University of Miami, sunduğu 116 lisans, 105 master ve 53 doktora programı ile hem ulusal hem de uluslararası öğrencilerin gözdesi durumunda.

Bugüne kadar Amerika içinde 50 eyalet ve dünya üzerinde de 150 ülkeden gelen binlerce öğrenciye eğitim imkanı sağlamış olan bu kendisi de oldukça ünlü üniversitenin mezunları arasında da bir hayli tanınmış isime rastlamak mümkün; Sylvester Stallone, Alex Rodriguez, Dwayne Johnson, Enrique Iglesias, Gloria Estefan, Marco Rubio, Micky Arison, Ray Liotta, Tessie Santiago.

Başvuruların ancak %40’lık bir bölümünü kabul eden University of Miami, başta Amerikan Futbolu, Beyzbol ve Basketbol olmak üzere bir çok spor dalında da oldukça aktif ve de iddialı.

Öğrencilerine farklı burs imkanları da sunan bu saygın üniversitenin eğitim ücreti lisans programları için senelik 40.000 ile 45.000 Dolar arasında değişmekte.

Büyük bir kısmı sponsorluklarca karşılanan 2015-16 bütçesinin 3.1 Milyar Dolar olduğu düşünülürse, elde ettiği akademik şöhretin ne kadar haklı olduğu daha kolay anlaşılacaktır.

Siz de çocuğunuzun dünya çapında saygın bir üniversiteden mezun olmasını istiyorsanız University of Miami’yi mutlaka değerlendirin.

uom18.jpg

uom19.jpg