Verizone
SPONSORED

Kim Bu Gizemli Türk Yatırımcı?

Miami emlak kulislerinde şuan en çok konuşulan konulardan biri, ismi açıklanmayan bir Türk yatırımcının Downtown Miami’de 8.6 Milyon Dolar ödeyerek aldığı ultra lüks dubleks çatı katı (penthouse) daire.

Birçok emlakçının iştahını kabartan bu haber ile Miami’de zaten oldukça gözde olan Türk yatırımcılar şimdi çok daha popüler.

Gizemli Türk yatırımcının ödediği 8.6 Milyon Dolar, Edgewater bölgesinde bu güne kadar bir konut için ödenmiş en yüksek fiyat aynı zamanda.

Geçtiğimiz günlerde Sunny Isles Beach’de inşaatı devam eden “Ritz Carlton Residences” projesinden ortalama fiyatları 4’er Milyon Dolar olan 3 adet daire de yine Türk yatırımcılar tarafından satın alınmıştı.

Düzenli yapılan emlak istatistiklerine göre Miami’de devam eden tüm inşaattan satışların (pre-construction) %5’lik bölümü hali hazırda Türkler tarafından satın alınmış durumda.

Miami’de şuan için 10.000’e yakın Türk’ün yaşadığı tahmin edilmekle beraber, Brickell Avenue’de açılan yeni Türk Konsolosluğu ve Türk Hava Yolları’nın Ekim 2015’te başlayan direkt uçuşları ile yatırımcı sayısının daha da artacağını kestirmek pek de zor olmasa gerek.

Bu arada Miami’de ev almanın İstanbul ve ya Bodrum’da ev almaktan daha ucuz ve de düşünüldüğünden çok daha kolay olduğunu hatırlatalım.

Unutmayın, Miami’de çok uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak için hiçte geç kalmış sayılmazsınız.

gizemli5.jpg

Not: Fotoğraflar temsilidir.

Siz de Miami’de ev alarak hem Amerika’da bir yatırım yapmış olmak ve hem de tatilde nereye gitsem diye düşünmekten kurulmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup bize ulaştırın, öğrenmek istediğiniz her şey hakkında en doğru ve en net bilgileri sizinle paylaşalım.