SPONSORED

Küba Artık Çok Daha Che’kici..! Miami-Küba $99

Her ne kadar Küba özlemimizi Miami’nin sevimli semti “Little Havana” sayesinde bugüne kadar az da olsa giderebilmiş olsak da, JetBlue Havayollarının 31 Ağustos 2016’dan itibaren başlayacak olan tarifeli seferleri sayesinde Küba artık Amerika’ya özellikle de Miami’ye çok daha yakın.

Başkan Obama ve Başkan Raul Castro, 2013 yılında Nelson Mandela’nın cenaze töreninde iki ülke tarihinin son 50 yılında görülmemiş şekilde sembolik olarak el sıkışmış ve daha sonrada Aralık 2014’te ilişkilerin normalleşmesi için ortak bir süreç başlattıklarını duyurarak 1961 yılından beri askıda olan ABD – Küba diplomatik ilişkileri yeniden normale döndürmüşlerdi.

Bu gelişmelere paralel olarak Obama yönetimi, geçtiğimiz günlerde  8 havayolu şirketinin Amerika’dan Havana’ya aktarma yapmadan uçmasına onay verdi. Bunun yanı sıra Amerika Haziran ayından itibaren aralarında Santa Clara ve Santiago’nun da bulunduğu 9 farklı Küba şehrine zaten uçuş izni vermişti.

Tüm bu gelişmeler ışığında Amerika’nın en popüler havayolu firmalarında JetBlue, bilet fiyatlarının 99 Dolar’dan başladığı 1 saatlik Fort Lauderdale – Santa Clara seferlerine çok kısa bir süre içinde başlayacağını ve sonbaharda da bu seferlere Orlando, New York ve Fort Lauderdale üzerinden direk Havana’ya yapılacak olan seferlerin de ilave edileceğini duyurdu.

Çok yakında Miami ve Fort Laurdale’den başlayacak olan feribot ve kurvaziyer seferlerinin de Küba’ya ulaşımı hem çeşitlendireceği hem de daha keyifli hale getireceği kesin.

Sizi her zaman güler yüzle karşılayan dost canlısı insanları, görenleri kendine hayran bırakacak derecede güzel tarihi şehir dokusu, eşsiz Latin müzik tınıları, efsanevi puroları ve rengarenk antika Amerikan arabaları ile Küba her türlü övgüyü hakkedecek kadar eşsiz ve çekici.

Miami tatillerinize şimdiden 3-4 gün daha ekleyin ve ulaşımı çok kolaylaşan bu muhteşem ülke “Küçük Amerika” halini almadan mutlaka görün deriz.

Unutmadan gitmeyi düşünenlere hatırlatalım; Küba, umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir.