SPONSORED

Little Haiti’ye Hoşgeldiniz

Fransızca söylenişi ile “La Petite Haïti” ya da bizim anlayacağımız deyişle Küçük Haiti, Miami’nin sessiz, sakin ve de bir o  kadar kendinden emin bir muhiti.

littelhaiti10

Çoğunlukla Haiti’den ama genelinde Karayiplerin farklı köşelerinden gelmiş göçmenlerin yaşadığı bu güzel semt, Fransız tarzı yapıları, rengarenk duvarları, farklı tatlardaki restoranları, sanat galerileri, sokaklara taşan dans, müzik ve kültürel etkinlikleri ile popülaritesini son zamanlarda hızla arttırmakta.

Bölgede bulunan “Little Haiti Kültür Merkezi”, bünyesinde düzenlenen farklı sanat aktiviteleri, resim sergileri, elişi çalışmaları ve ücretsiz sunulan dans eğitimleriyle semtin tanıtımında ve gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

Haiti Devrimi’nin mimarı sayılan Toussaint L’Ouverture’e ait bir bronz heykelin de bulunduğu semt, 9 km2 alanı ve 30.000’e yakın nüfusu ile Miami seyahatinizde uğramanızı tavsiye edeceğimiz yerlerden biri.

littlehaiti13.jpg

Özellikle grafiti severlerin mutlaka zaman ayırması gereken bölge, Karayipler esintili tarzı ile ziyaretçilerini kolayca kendine hayran bırakacak kadar güzel ve bir o kadar da bohem.

Sonuçta sıcak kanlı insanları ve egzotik kültürü ile Haiti, Miami’nin merkezine bir adım mesafedeyken görmeden dönmek olmaz…

Haydi, büyük küçük demeden Little Haiti’yi keşfetmeye…