jetblue
SPONSORED

Miami Vice’ın Unutulmaz Mekanı; Deering Estate

İşte karşınızda doyumsuz manzarası ile efsanevi Deering Estate ya da diğer adıyla Charles Deering Estate.

Miami’nin güneyinde bulunan Cutler bölgesinde yer alan ve Biscayne Körfezi manzaralı bu eşsiz yapı ve muhteşem arazi toplam 1.80 km2’lik (1.796.804 m2) bir alana yayılıyor. 1900 yılında inşa edilen 3 katlı ana bina, sahibi Charles Deering tarafından 1922-1927 yılları arasında kendi özel  ikametgahı olarak kullanılmış.

1985 yılında devlete geçen mülkün yüzlerce farklı bitki ve ağaç ile göz kamaştıran tropikal bahçeleri özellikle çocuklara ve doğa meraklılarına, arazisi içinde bulunan 50.000 yıllık fosiller ise arkeoloji ile ilgilenenlere eşsiz ve de unutulmaz deneyimler sunmakta.

The Deering Estate, 30 yıldır Amerika’nın “Koruma Altına Alınmış Ulusal Yapılar” listesinde yer almaktadır.

1980’li yılların sevilen dizisi Miami Vice’ın bazı bölümlerine de ev sahipliği yapan tarihi mekan, muhteşem manzarası ve büyülü atmosferiyle özellikle düğün ve benzeri özel günler için Miami’nin en çok tercih edilen yerlerinden biri.

Ana binası ve bahçeleri müze olarak da hizmet veren The Deering Estate, haftanın her günü 10:00 – 17:00 saatleri arasında ziyarete açık ve giriş ücretleri de; yetişkinler için 12$, 4 -14 yaş arası çocuklar için ise 7$.

Özel günlerinizde ya da kutlamalarınızda tercih eder misiniz bilinmez ama Miami’nin bu yaşayan efsanesi, doğa, tarih ve arkeoloji dolu harika bir gün için kapılarını açmış sizleri bekliyor.

deering9.jpg