Dominos 2
SPONSORED

Vahşi Orman Maceraları! Jungle Island

Jungle Island, 1936 yılında Franz Scherr tarafında Parrot Jungle (Papağan Ormanı) adı ile kurulan ve 2003 yılından itibaren de Downtown Miami ile South Beach arasındaki bağlantı yolu (MacArthur Causeway) üzerindeki Watson Island’da faaliyetine devam eden popüler bir zooloji parkıdır.

Türüne az rastlanan hayvanların yanı sıra farklı türde birçok egzotik hayvanı da bünyesinde barındıran ve 72 dönümlük bir arazide kurulu bulunan Jungle Island, yılın 365 günü açık.

jungle6.jpg

Büyüklüğü karşısında gözlerinize inanmakta zorluk çekeceğiniz, erkek aslan ile dişi kaplanın çiftleşmesinden türeyen, günde 9 kilo et tüketen ve 400 kiloya yakın ağırlığı ile kedigillerin en heybetli üyesi Vulcan isimli “Ligar” (Lion – Tiger) Jungle Island’ın kesinlikle en popüler ve de ilgi çeken üyesi.

Birbirinden farklı onlarca hayvanı özellikle çocuklara hem öğretmek hem de sevdirmek konusunda oldukça başarılı olan Jungle Island, amfi-tiyatro alanında sergilenen eğlenceli şovları, hayvan besleme etkinlikleri, rengarenk papağanlar ve diğer sevimli hayvanlarla fotoğraf çektirebilme gibi imkanları ile unutulmaz bir Miami aktivitesi.

Unutmadan özellikle görülmesi gereken hayvanlar listenize başka hayvanat bahçelerinde pek de bulunmayan Beyaz Aslanı da yazmanızı öneririz.

jungle14.jpg

Özel günlerde de çok tercih edilen Jungle Island, özellikle düğün, şirket toplantısı, piknik ve doğum günü partileri için oldukça keyifli ve de popüler bir mekan.

Çoluk çoluk ailece harika bir gün geçirmek istiyorsanız, hiç durmayın Jungle Island’a gidin deriz. İnanın, gördükleriniz sizi şaşırtacak kadar ilginç ve de bir o kadar güzel olacak…