balharbourshops
SPONSORED

Miami’nin Tanınmış Türk Sakinleri!

Miami 82. il olsa kimse şaşırmaz herhalde.

Biz Türklerin çok sevdiği bu güzel şehirde hangi taşı kaldırsanız altından bir Türk çıkıyor neredeyse. Sebep belli; 10 bininin üzerinde Türk’ün yaşadığı ve 2 binden fazlasının da ev sahibi olduğu Miami’de yaz hiç bitmiyor çünkü. İnsan kelimenin tam anlamıyla deniz, kum ve de pırıl pırıl güneşe doyuyor.

Bunun yanı sıra, alışveriş desen ucuz, yeme-içme gayet makul fiyatlı. Eğlence, gece hayatı zaten malum. Araba ve benzin fiyatlarından hiç bahsetmiyoruz bile. Durum böyle olunca da yaşamak yada tatil yapmak adına Miami’yi tercih edenlerin sayısının her geçen gün neden hızla arttığını anlamak hiç zor değil.

Buna bir de Miami’nin de içinde bulunduğun Florida eyaletinde  “Eyalet Gelir Vergisinin” bulunmaması eklenince, “daha ne olsun” diye düşünmeden edemiyor insan.

Hatırlatalım, New York yada Kaliforniya gibi bir çok eyalette hem eyalet vergisi hem de şehir vergisi ödemek zorunlu.

home_miami

Marka projelerin haricinde fiyatların İstanbul’a ya da dünyanın diğer metropollerine kıyasla çok daha makul olduğu Miami’de bir çoğunu çok yakından tanıdığınız hangi ünlülerin evi var biliyor musunuz?

Ünlülerin paparazzilerden uzak diledikleri gibi yaşadığı, yeri geldiğinde makyajsız, parmak arası terlik ve şortla etrafta gezinebildiği bu güzel şehir, gözden ırak olmak isteyenler için tam bir cennet aslında.

İşte Miami’de ev sahibi olan tanınmış Türklerin listesi;

Rahmi Koç, Sibel Can, Acun Ilıcalı, Demet Akalın, Seda Sayan, Hadise, Perran Kutman, Aylin Livaneli, Gülin-Akın Öngör, Süreyya Yalçın, İlker İnanoğlu, Pamir Demirtaş, Murat Vargı, Meyra-Mehmet Ali Ilıcak, Ahu Aysal, Mehmet Dereli, Engin Yeşil.

miami_letsmiami_