Dominos 2
SPONSORED

Şehrin En Yeni Lüksü; “Faena Hotel”

Arjantin’li ünlü otelci ve emlak gurusu Alan Faena ve ortağı Ukrayna asıllı Amerikalı milyarder Len Blavatnik’in Collins Avenue 32. Sokak ile 35. Sokak arasında yapımına başladıkları 1 milyar dolarlık projeleri; “Faena Art District” içinde yer alan ve 2016 yılı başlarında açılan FAENA HOTEL, sanatın ve lüksün benzersiz bir zarafetle harmanlandığı sıra dışı ama bir o kadarda çekici bir yapı olarak çoktan Miami’nin yeni gözdesi oldu bile.

2015-12-03_Mammoth-High Res

 “Tasarım, sadece tasarlamış olmak için değil, bir mesaj vermek için yapıldığında anlamlıdır”  diyen Alan Faena, Buenos Aires’teki başarısından sonra Miami’de de bu konuda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

Unutmadan, aynı Faena Art District içinde yer alan Faena House’daki 1.160 m2’lik bir penthouse dairenin birkaç ay önce 60 Milyon Dolar gibi rekor bir fiyatla satıldığı düşünülürse “lüks” derken neyi kastettiğimiz daha kolay anlaşılacaktır.

Çoğu okyanus manzaralı, mükemmelliğin ayrıntılarda gizli olduğu mantığı ile dekore edilmiş ve gecelik fiyatları 745 Dolar’dan başlayan 169 odası ile Faena Hotel, şimdiden Miami’nin en pahalı oteller listesinde yerine almış durumda.

Otel girişinin yarattığı hayal kırıklığını saymaz isek; sıra dışı lobisi, bahçesindeki devasa altın dinozor heykeli, farklı ama etkileyici restaurant konseptleri, ağırlıklı olarak kırmızı rengin kullanıldığı çarpıcı havuz ve çevre dekorasyonu, klasik esintili ama asla sıkıcı olmayan barları ile Faene Hotel görenleri adeta büyülüyor.

Dış cephesindeki sıradanlığı, içinde barındırdığı bir çok sıra dışılıkla çabucak unutturuveren Faena Hotel, Uzak Doğu ve Güney Amerika’nın zengin mutfak geleneklerinden ilham alınarak oluşturulan menülerinde yerel malzemelerin büyük bir ustalıkla olağanüstü lezzetlere dönüşmesini bol ödüllü ve de ünlü şefler; Paul Qui ve Francis Mallmann’a borçlu.

Başta Arjantinli sanat dehası Juan Gatti’nin – diğer bir deyişle “Faena’nın Michelangelo’sunun”-, özel olarak tasarladığı ve otelin hemen her yerinde karşınıza çıkan sanat eserleriyle yaratığı “yemyeşil görsel evren” misafirleri bambaşka alemlere sürüklemek konusunda cidden çok başarılı.

f18.jpg

Miami’nin ilk Güney Amerika esintili Spa’sı olan Tierra Santa, rahatlatıcı ambiyansı ve geleneksel terapi teknikleri ile hem bedeninize hem de ruhunuza zindelik katma konusunda oldukça iddialı.

Unutmadan ekleyelim, bu farklı ve de özel otelde her gece çok özel canlı kabare performanslarının sergilendiği 150 kişilik bir tiyatro salonu da mevcut.

Kısacası, lüksün yepyeni tarifi olarak karşımıza çıkan Miami’nin bu kıpır kıpır emsalsiz otelini sadece fotoğraflardan değil, bizzat gidip görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Pişman olmayacağınıza eminiz…

LetsMiami.Com