At&t
SPONSORED

Sanatın Duvara Yansıması; “Leah Arts District”

Her daim yemyeşil Hialeah Parkı, ünlü At Yarışı Pisti ve 1920’lerden kalma ünlü Kumarhanesi ve kendine has mimarisi ile koruma altına alınmış Ulusal Tarihi Yerler listesinde de yer alan Hialeah, Miami’de yaşayan Kübalıların en çok tercih ettikleri muhitlerden biri, belki de birincisidir.

Uzun yıllardır Miami’nin sakin ve kendi halinde semtlerinden biri olan Hialeah, şimdilerde yepyeni bir telaş içinde.

İlk kez Hialeah Belediye Meclis üyesi Paul B. Hernandez tarafından gündeme getirilen ve sonrasında da Sanat Bölgesi olarak tescil edilen “Leah Arts District”, sanatçılar ile yaratıcı insanları bir araya getirerek yepyeni bir çekim alanı oluşturma fikrinden doğmuş.

Bir çok ünlü grafiti sanatçısının birbirinden güzel duvar resimleriyle renklenmeye başlayan bölge, yıl boyu birçok festival ve etkinliği de ev sahipliği etmeye başlamış bile.

Wynwood’da da eserleri olan Miami’nin ünlü grafiti sanatçısı Diana Contreras, Leah Arts District için de çok  göz alıcı bir duvar resmi yaparak hepsi birbirinden güzel  grafiti çalışmalarına bir yenisini eklemiş.

Kentin havalı yakışıklısı Wynwood’daki pahalı kiraların da yarattığı olumsuz etkiyi, daha makul kira politikası ile kırmayı amaçlayan Leah Arts District, öncelikle yerel sanat atölyeleri ve galerilerin, ünlü modacıların, reklam ajanslarının ve kaliteli restoranların dikkatini çekerek gerçek anlamda bir Sanat Bölgesi haline gelmeyi amaçlıyor.

Wynwood’dan daha küçük bir alana sahip olan Leah Arts District olanca çabasıyla bakalım rakibini tahtından edebilecek mi?

Böylesi güzel bir rekabetten kimseye zarar gelmez diye düşünerek, bölgeyi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Rengarenk ve güzel birçok fotoğraf çekeceğinizi şimdiden garanti ediyoruz.