Dominos 2
SPONSORED

Valizinizde Yer Açın: “Miami Design District”

Aranızda alışverişe hayır diyebilecek olanınız var mı ?

Peki ya sanat ?

Uluslararası öneme sahip sanat koleksiyonlarını görmek, hem de birkaçını bir arada gezebilecek olmak ?

Evet, tabi ki isterim dediğinizi duyar gibiyiz.

Tüm bunların yanında harika restoranlarda sizi bekleyen unutulmaz lezzet yolculukları peki ?

İyide, tüm bunları aynı çatı altında toplayan bir yer var mı diye sordunuz sanki ?

Öyleyse, alkışlarla karşınızda Miami Design District.

dd1.jpg

Dünyaca tanınmış moda mağazaları, yenilikçi ve bir o kadar da yaratıcı tasarım ve mimarlık atölyeleri, eşsiz sanat galerileri ve her biri ayrı güzellikte restoranlarıyla Miami’nin bu her yanı ilgi çekici, kıpır kıpır ve de cazibeli yeni gözdesi sizleri bekliyor.

Bundan 15 yıl kadar önce Miami’li girişimci Craig Robins, Miami Design District’in potansiyelini fark ederek, bölgeden birçok mülk edinip yatırım yapmaya ve doğal olarak ta cazibesini arttırmaya başlamıştır.

İleriyi gören bir planlama ve iyi kurgulanmış bir yerleşim planı ile Design District, kısa zamanda Miami’de modanın ve sanatın en üst düzeyde sergilendiği dünya çapında bir cazibe merkezi halini aldı.

dd18.jpg

Downtown Miami’ye 10 dakikalık mesafede bulunan bölge, tarihi binaların yanına yenilerinin başarıyla monte edildiği, yürüyerek büyük bir keyifle gezilebilecek düzenlemesiyle hem moda hem de sanat tutkunlarının yeni merkezi haline gelmesinin yanı sıra, restoranlarında sunulan gurme tatları  ile de lezzet avcılarının vazgeçilmezlerinden biri oldu bile.

Ünlü mücevher tasarımcımız Sevan Bıçakçı’nın da çok yakında bir mağaza ile katılacağı Design District, 60’ın üzerinde dünya çapında moda markasını aynı çatı altında toplayarak bu konuda ne kadar başarılı olduğunu ortaya koymaktadır.

Ev ve bahçe tasarımı konusunda da, dünya lideri birçok mobilya ve dizayn markası ziyaretçilere en yeni trendleri sunma konusunda oldukça iddialı.

dd20.jpg

İspanyol mimarlar Aranguren ve Gallegos tarafından inşa edilen göz alıcı Çağdaş Sanatlar Enstitüsü binası (Institute of Contemporaty Art Miami) sıra dışı tasarımıyla bölgenin her daim canlı sanat hayatına çok yakında yepyeni bir boyut ve içerik ekleyecek.

Kısacası, Miami seyahatinizde görülmesi gereken yerler listenizin en başına rahatlıkla burayı yazabilirsiniz.

Bizden söylemesi…

LetsMiami.Com