At&t
SPONSORED

Yunuslarla Yüzmek!

Miami’yi sadece çılgın gece hayatından, lüks yaşam tarzından ve dünyaca meşhur plajlardan ibaret sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz.

Miami aynı zamanda ailelere de, hem büyüklerin hem de çocukların çok sevecekleri keyifli ve de unutulmaz alternatifler sunma konusunda da iddialı.

Bunların en ilginçlerinden biri de Key Biscayne adasındaki 15 hektarlık devasa arazide kurulu, Amerika’nın ilk deniz akvaryumlarından biri olan; “Miami Seaquarium”.

sea8.jpg

Çocukların sevgilisi yunusların ve katil balinanın da dahil olduğu birçok deniz memelisinin yanı sıra, köpekbalıkları, dev deniz kaplumbağaları, çeşit çeşit tropikal kuşları, rengarenk okyanus balıkları, ilginç sürüngenleri ve deniz ayıları ile Miami Seaquarium’da “pek beğenmedim” yada “sıkıldım” deme ihtimaliniz yok.

Hani derler ya, “ölmeden yapılacak şeylerden biri de yunuslarla yüzmektir” diye. İşte burası o deneyimi de doyasıya yaşayabileceğiniz harika bir yer.

Yeteneğine hayran kalacağınız dev Katil Balina (aslında çok sevimli bir hayvan) “Lolita” 1970 yılından beri Miami Seaquarium’da izleyicilerin en çok rağmen ettiği gösterinin yıldızı.

Yılda 500 binin üzerindeki ziyaretçi sayısı ve 225 çalışanı ile Miami Seaquarium, doğal hayata verdiği önemli desteğin yanı sıra ödediği vergi ve kira ile de Miami şehrinin gelirine ciddi katkı sağlamakta.

sea15.jpg

Günlük gösterilerin yanı sıra gece konaklamalı eğitim kampları ile özellikle çocukların doğal hayat konusunda bilinçlenmesi açısından da çok önemli bir yere sahip bulunan bu dev akvaryum, ünlü “Flipper” dizisinin birçok bölümüne de ev sahipliği yapmış geçmişte.

Kısacası, ailece geçireceğiniz keyifli bir gün için mutlaka görülmesi gerek yerlerden…

Bu arada, mayonuzu da yanınıza almayı unutmayın sakın…

 LetsMiami.Com